Jeśli już zdecydowałeś się na zapuszczenie brody i wąsów, to w pierwszej kolejności udaj się do profesjonalisty. Jest nim Barber fryzjer męski, który w odpowiedni sposób podgoli i wystylizuje Twój zarost.

Jak dbać o brodę i zarost?

Teraz brodacze korzystają z dużej ilości kosmetyków, ponieważ muszą pamiętać o właściwej higienie twarzy, która będzie wpływać nie tylko na kondycję skóry, ale i na zarost. Jeżeli szukasz odpowiednich kosmetyków dla siebie, Twój barber fryzjer męski na pewno doradzi ciekawe rozwiązanie.

Przynajmniej raz w tygodniu należy użyć żelu do twarzy z peelingiem, aby złuszczyć martwy naskórek i pobudzić cebulki do wzrostu. Pamiętaj o myciu zarostu szamponem do włosów, dzięki czemu będzie on miękki, lśniący i dobrze nawilżony. W Twoim zestawie kosmetycznym nie może zabraknąć wosku do wąsów lub brody, by nadać im właściwą formę. Ponadto zastosuj także olejek, który nie tylko nawilży skórę, ale i pozostawi przyjemny zapach na Twoich włosach.

Efektem niedbania o skórę pod zarostem są podrażnienia i wysuszenie skóry. Dlatego należy pamiętać o regularnym nawilżaniu skóry twarzy pod zarostem, stosując kremy nawilżające. Jeżeli zastanawiasz się, jakich kosmetyków używać, zawsze możesz polegać na profesjonalistach. To oni zarekomendują Ci odpowiednie rozwiązanie. W Studio Fryzjerskim Aspect używamy naturalnych kosmetyków Kemon Hair Manya, które nie tylko pomagają w odpowiedniej stylizacji, ale też pielęgnują włosy i zarost.