„Druga młodość włosów”, czyli botox na włosy. Z całą pewnością możemy polecić ten najnowszy zabieg fryzjerski. Jest on wykonywany w przypadku regeneracji zniszczonych włosów. Już po pierwszej wizycie gwarantuje nam natychmiastowy efekt. Chociaż ta usługa to jeden z rodzajów zabiegów medycyny estetycznej, to nie jest on inwazyjny i jest całkowicie bezpieczny. Zalecamy go przede wszystkim kobietom, które mają zniszczone włosy skutkiem długoletniej koloryzacji, nieodpowiedniej codziennej pielęgnacji, a nawet tym z genetycznie cienkimi włosami.

Botox na włosy jest preparatem zawierającym kolagen, jagody Acai oraz kwas hialuronowy. Bogate składniki preparatu uzupełniają niedobory w strukturze włosa, wnikając w jego wewnętrzną strukturę. Dlatego po zabiegu włosy mają zdrowy wygląd, stają się lśniące, miękkie i dobrze się układają. Jeżeli chcemy naszym włosom przywrócić blask, wystarczy wykonać profesjonalny zabieg w salonie fryzjerskim. Zapewni on jakość specjalistycznych produktów i fachowość wykonania usługi. Zabieg rozpoczyna się od umycia głowy specjalistycznym szamponem, otwierającym łuskę włosa. Następnie aplikowany jest  botoks na skórę głowy przy użyciu strzykawki lub pędzelka. Z kolei wtłaczane są odżywcze składniki do kory włosa za pomocą pielęgnicy, czyli prostownicy działającej na ultradźwięki i podczerwień. Ostatnim etapem jest zastosowanie maski na włosy w celu zamknięcia łuski włosa, do której został wprowadzony botoks.

Trzeba mieć jednak świadomość, że zabieg należy powtarzać. Efekt utrzymuje się przez trzy tygodnie, ale tak naprawdę zależy od tego, jak często myjemy włosy. Im częściej myjemy włosy, tym szybciej jest usuwany preparat z włosów. Po zabiegu powinno się myć włosy nie częściej niż co 2-3 dni.

Jeżeli chciałabyś, aby Twoje włosy odzyskały tzw. drugą młodość, zapraszamy Cię do naszego Studia Fryzjerskiego. Przeprowadzimy konsultację, doradzimy najlepsze rozwiązanie. Opowiemy krok po kroku, jakie stosujemy techniki oraz jakich kosmetyków używamy do zabiegu. Wszystko po to, abyś była świadoma przeprowadzanej usługi. Rekomendujemy również zajrzeć do naszego cennika usług fryzjerskich. Jeżeli jesteś już po zabiegu, wyraź swoją opinię.