Światowi styliści na sezon 2019/2020 proponują dwa style ślubnych fryzur, a mianowicie fryzury ślubne proste, harmonijne uczesania lub swobodne, luźne loki. Najnowsze trendy pokazują, że nadszedł czas prostych, romantycznych fryzur w modzie ślubnej. Królują w tym sezonie włosy falowane, luźno puszczone, gładki kok nisko upięty, oraz ponadczasowy, prosty kucyk. Wróciły do mody również  warkocze w postaci mocno roztrzepanych kłosów czy korony zrobionej z plecionek.

Wybór fryzur ślubnych jest duży, ale o tyle utrudniony, że jest on uzależniony od długości włosów oraz stylizacji sukni. Nie można też zapominać o odpowiednim wyborze fryzjera, który wykona stylizację.

Jeśli włosy są krótkie, Panna Młoda ma ograniczony wybór. Jednak niezwykle romantycznie będzie wyglądała w lekko pofalowanych i ozdobionych kwiatami włosach.

Włosy średniej długości i dłuższe można  luźno upiąć na wiele sposobów.  Jednak Styliści proponują, by upięcie dobrać do sukni ślubnej. Do tradycyjnego zabudowanego dekoltu pasuje kok upięty na różne sposoby, by optycznie wydłużyć szyję. Dobrym rozwiązaniem dla sukni z dekoltem w kształcie litery V będą luźno spięte lub rozpuszczone włosy ułożone w delikatne loki. Jeśli zaplanowałaś suknię z dekoltem na jedno ramię, włosy powinny być spięte lub można zastosować fryzurę asymetryczną, na przykład kok bądź warkocz typu fishtail po przeciwnej stronie ramiączka. Większe możliwości w doborze fryzury ma suknia bez ramiączek. Zarówno włosy falowane, luźno puszczone lub upięte w prosty kok z tyłu głowy wyglądają efektownie. Praktycznie do każdego rodzaju dekoltu będą pasowały kucyki, które mogą być niskie, wysokie, mniej lub bardziej natapirowane.

Powrót prostoty w ślubnych fryzurach

Warto ozdobić włosy ciekawym akcentem. Mogą to być kwiaty albo własnoręcznie związana kokarda. Preferowana jest też delikatna, błyszcząca opaska pleciona ze srebra albo naturalna kwiatowa korona. Hitem sezonu są również wianki kwiatowe o różnych wielkościach i stylach. Jednym słowem w ślubnych fryzurach dominuje prostota.

Przed podjęciem decyzji o fryzurze ślubnej, rekomendujemy sprawdzenie naszej oferty i zaplanowanie wizyty przygotowawczej.