Zacznijmy od tego, że keratynowe prostowanie włosów jest zabiegiem, który powinien być wykonany tylko przez zaufanego fryzjera. Keratynowe prostowanie włosów, zwane brazylijskim prostowaniem włosów, jest zabiegiem przede wszystkim coraz bardziej popularnym w Polsce. W skrócie polega on na wyprostowaniu włosów za pomocą płynnej keratyny oraz prostownicy. Ponadto zabieg keratynowego prostowania włosów nie należy do łatwych. Osoby go wykonujące są szkolone przez profesjonalistów w dziedzinie keratyny.

Keratyna

Keratyna jest głównym składnikiem używanym do zabiegu keratynowego prostowania włosów. Podczas szkolenia przygotowawczego na przykład fryzjerzy poznają schemat zabiegu, aby był on dostosowany do kondycji i struktury włosów. Innymi słowy, dzięki merytorycznemu przygotowaniu naszego fryzjera, możemy być pewni, że jesteśmy w dobrych rękach.

Przed przystąpieniem do zabiegu warto skorzystać z konsultacji specjalisty. To on dobierze odpowiedni rodzaj keratyny po uprzedniej ocenie struktury i kondycji  włosów.

Keratynowe prostowanie włosów pozwala uzyskać doskonały efekt. Włosy stają się odżywione, wygładzone i wyprostowane.

Zabieg polecany jest dla kobiet (mężczyzn), którzy mają problem z utrzymaniem włosów. Przykładowo: puszenie się włosów, grube, kręcone włosy, a także elektryzujące się i pozbawione blasku włosy.

Popularne produkty do keratynowego prostowania włosów

Keratyna Oryginal CocoChoco

Jest naturalnym produktem dzięki ekstraktowi kakaowca, który aktywuje działanie keratyny w strukturze włosa. Bogate składniki ekstraktu kakaowca powodują, że na przykład zniszczone i osłabione włosy odzyskują sprężysty wygląd, połysk oraz miękkość. Gwarancją zastosowania tego produktu są wymierne efekty. Przykładowo: wygładzenie na całej długości włosów, utrzymanie koloru włosów i  trwałość do 5 miesięcy. Zapewnia również bezpieczeństwo w użyciu, nie zawiera trujących substancji – formaldehydu i alergenów.

Keratyna CocoChoco Pure

Jest to kosmetyk delikatny, skuteczny i łatwy w aplikacji. Przeznaczony jest do włosów rozjaśnianych, zniszczonych oraz puszących się. Dzięki zastosowaniu Keratyny Pure możemy mieć pewność, ze nasze włosy staną się odbudowane, wygładzone i miękkie na długi czas, czyli ok. 4 miesiące. Produkt również bezpieczny w użyciu, nie zawiera formaldehydu.

Keratyna CocoChoco Gold

Jest produktem, który nie tylko prostuje, wygładza, wzmacnia, ale jeszcze gwarantuje włosom skuteczną ochronę przed promieniami słońca. Przeciwdziała ich puszeniu w trudnych warunkach pogodowych. Keratyna Gold zapewni twoim włosom niezwykły blask i oszczędność czasu podczas układania włosów. Podsumowując, dzięki produktowi to może być już Twój koniec z niesfornymi włosami.

Warto dodać, że niezwykle ważne jest zastosowanie odpowiednich kosmetyków po zabiegu keratynowego prostowania.