Koloryzacje ombre i sombre to wciąż modne stylizacje dla kobiet. Fryzjerzy prześcigają się w pomysłach, łącząc różne kolory.  Nie tylko łączone są kolory ciemne z jasnym, ale brąz z rudym czy kolorowe. Style te są doskonałym wyborem przy długich i również średniej długości włosach.

Ta tonowa koloryzacja jest wygodna, bo odrost nie jest widoczny. Niezwykłym walorem takiej stylizacji jest efekt odmłodzenia, bowiem rozjaśnione włosy dodają blasku i rozświetlają twarz.

Co wybrać ombre czy sombre? Na pewno w tym względzie pomoże specjalista. Z całą pewnością weźmie pod uwagę gatunek włosów, jak i urodę klientki. Zasada jest jedna, fryzura ma upiększyć, a nie oszpecić.

Ombre i Sombre – kilka słów na temat koloryzacji

Ombre nazwana „californian look” to koloryzacja włosów wykonana dwupasmowo. Co to znaczy? Kolor u nasady ciemniejszy, a jaśniejszy usytuowany jest od połowy długości  na całej szerokości włosów. Zauważalna jest różnica pomiędzy kolorem u nasady a na końcach. Sombre nazwana „natural look” to koloryzacja  polegająca na nierównomiernym rozjaśnianiu włosów od nasady. Pasemka mogą być tylko wokół twarzy. Granica pomiędzy kolorami znajduje się bliżej odrostu, ale zauważa się delikatne przejście kolorystyczne między pasemkami. Podczas wykonywania koloryzacji ombre i sombre dodawany do farby jest olaplex w celu zabezpieczenia włosów przed ich rozjaśnianiem i w konsekwencji uszkodzeniem.

Ombre i sombre – pielęgnacja

Jeśli chcemy, by nasze włosy były lśniące i miały zdrowy wygląd, należy o nie dbać. Pamiętajmy o nakładaniu na włosy maski nawilżającej oraz stosujmy serum przeciw rozdwajaniu włosów. Działania te pozwolą Wam zachować taki look, który sprawi, że codziennie będziecie wyglądały jak po wyjściu z salonu fryzjerskiego. W naszym Studiu Fryzjerskim doradzamy naszym klientkom, jakich kosmetyków warto używać w domu. Dzielimy się wiedzą, doświadczeniem i umiejętnością dobierania odpowiednich kosmetyków pod konkretny typ włosów. Za to nas lubicie i cenicie! 🙂

Podsumowując, jeżeli zastanawiasz się, która koloryzacja będzie do Ciebie pasowała najbardziej, zapraszamy do nas. Nasze stylistki fryzur zaproponują opcję, która na pewno Ci się spodoba. Sombre czy ombre? – sprawdź cennik.