Z całą pewnością XXI wiek daje wiele możliwości we fryzjerstwie. Dzięki doświadczonym fachowcom oraz profesjonalnym salonom fryzjerskim możemy na przykład zmienić swój wygląd i pochwalić się długimi, zadbanymi, zdrowymi i lśniącymi włosami. Przedłużanie włosów stało się bardzo popularne wśród kobiet w Polsce. Dzieje się tak, ponieważ zmieniły się metody i możliwości, dzięki którym można zrealizować swoje pragnienie.

Keratynowe przedłużanie włosów

Jedną ze znanych, bezpiecznych i skutecznych metod przedłużania włosów jest przede wszystkim tzw. keratynowe przedłużanie włosów. Zastosowana do zabiegu keratyna, stanowiąca naturalny składnik włosa, sprawia, że włosy są lśniące. Polega ona na doczepianiu pasemek, zakończonych keratynową łuską przy pomocy zgrzewarki lub pistoletu z keratynowym wkładem. Ilość i miejsce doczepiania pasemek jest uzależniona od kondycji, koloru i długości naturalnych włosów klientki. Doczepianie włosów zaczynamy z tyłu i boków głowy po podzieleniu włosów na pasma, jak przy strzyżeniu. Im mniejsze pasemka i gęściej umieszczone, tym bardziej są niewidoczne. Na każde pasemko nakładamy osłonę i przykładamy nowe. Temperatura zabiegu musi być dopasowana do włosów. Rozpiętość temperatur wynosi od 100 do 200 stopni Celsjusza. Niewątpliwie zaletami tego zabiegu jest to, że pasemka przyczepione utrzymują się zwykle na 3 – 4 miesiące, są mało widoczne i efektowne.

 

Przedłużanie włosów – metoda kanapkowa

Jeżeli interesuje Cię przedłużanie włosów na stałe, to najlepszą i najnowszą techniką jest przede wszystkim tzw. metoda kanapkowa. Do największych zalet tego typu zabiegu należy zaliczyć na przykład jej nieszkodliwość i szybkość wykonania. Warto podkreślić, że w tej metodzie przedłużania włosów wykorzystuje się włosy na taśmach (bezbarwnych), które przykleja się do Twoich włosów. Fryzjer powinien mieć w tej mierze bardzo duże doświadczenie, aby móc odpowiednio rozmieścić taśmy. Ilość „kanapek” zależy od gęstości (grubości) włosów, a także efektu, jaki chcesz uzyskać, dlatego też niezbędna jest wcześniejsza konsultacja z fryzjerem. Podsumowując, co jakiś czas od zabiegu należy „podciągać” taśmy, aby znajdowały się w pobliżu skóry głowy.

 

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, aby śledzić najnowsze trendy we fryzjerstwie. Wybierz usługę, na której najbardziej Ci zależy.