Przede wszystkim, jeżeli zdecydowałaś się na zmianę koloru włosów, to posłuchaj, co mamy ci do powiedzenia na ten temat. Rozjaśnianie włosów to zabieg polegający na zmianie koloru włosów. Efektem końcowym będzie uzyskanie barwy jaśniejszej niż wyjściowa. W jaki sposób możemy go uzyskać, doradzi specjalista. Oceni on stan włosów i dobierze odpowiednią metodę rozjaśniania. Dlatego polecamy wykonanie rozjaśniania włosów w salonie fryzjerskim.

Rozjaśnianie włosów – rada eksperta

Eksperci odradzają rozjaśnianie włosów w przypadku, gdy są one zniszczone, cienkie i po trwałej ondulacji. Musimy również wziąć pod uwagę to, że włosom szkodzi radykalna zmiana barwy (z ciemnej na jasną). Zastosowane produkty bardzo ingerują w ich strukturę i zauważa się wtedy brak spodziewanego efektu kolorystycznego oraz zniszczenie włosów. Warto dodać, że wybór odpowiedniego preparatu do rozjaśniania zależy od wyjściowego koloru, struktury i grubości włosa.

Zabieg rozjaśniania włosów jest wykonywany w różny sposób. Pierwszym z nich jest rozjaśnianie właściwe polegające na zniszczeniu naturalnego pigmentu. Kolejnym jest farbowanie rozjaśniające, w którym dochodzi do częściowego zniszczenia pigmentu i zabarwienia włosów na kolor docelowy.

Rozjaśnianie włosów blond, nawet o kilka tonów, nie stanowi problemu z uzyskaniem naturalnego wyglądu włosów. Natomiast przy zmianie koloru z ciemnego na jasny wymaga użycia silnego środka chemicznego, który rozchyli łuski włosów i wypłucze z nich ciemny pigment. Dopiero następnym krokiem będzie zamknięcie łuski włosów za pomocą odżywki i położenie farby. W trakcie farbowania dodaje się bezpośrednio do farby Fibreplex Bond Booster (#1). Chroni on włókna włosowe, zabezpieczając je przed zniszczeniem.

W naszym salonie stosujemy dobry rozjaśniacz do włosów. Ma on w składzie składniki nawilżające oraz odżywcze, np. wosk pszczeli, pantenol, olejek z baobabu i proteiny zbożowe. Posiada on również składniki, które chronią pasma przed zniszczeniem, np. keratynę czy olej arganowy.

Dekoloryzacja

Proponujemy również dekoloryzację, która może być ratunkiem na niechciany kolor włosów. Dekoloryzacja to usuwanie barwników już wcześniej wprowadzonych do wnętrza. Robi się ją na dwa sposoby: z użyciem rozjaśniacza lub z zastosowaniem preparatu color peel (tzw. Ściągaczy kolorów).

Pielęgnacja odbarwianych włosów wymaga szczególnej troski. Do ich pielęgnacji potrzebne są kosmetyki, które je nawilżą i zmiękczą. Podsumowując, wzmacniajmy włosy maskami, odżywkami czy ampułkami z keratyną.